Akustická vlna

Vlna Isover Akuplat+ 50 mm. Vlna Isover Akuplat+ 50 mm. 2
Available
Akustická vlna

Vlna Isover Aku-Plate 50 mm

ISOVER
101222010
59,60 Kč / m2
recenze: 4,57   |   hodnotili: 21
Zobrazení 1-14 z 14 položek

Náš rozsáhlý sortiment zahrnuje vysoce kvalitní akustickou vlnu pro akustickou izolaci příček a tepelných a akustických podlah. Akustická minerální vlna, např. Rockwool Rockton SUPER 70 mm - dostupná v našem obchodě, je k dispozici ve formě praktických desek, které se snadno instalují. Zvukově izolační minerální vlna je ohnivzdorná a zaručuje účinnou ochranu proti hluku. Na přání je možné objednat vlnu pro izolaci podlah od jiných výrobců po kontaktování poradců Zákaznického servisu.

Minerální vlna pohlcující zvuk

Zvuková izolace je nesmírně důležitá, jak doma, tak na pracovišti. Pokud na nějakém místě trávíme hodně času, měli bychom cítit akustickou pohodu. Hluk v nás vyvolává pocit únavy a nervozity. Hluk z ulice nebo hluk vycházející z bytu vašich sousedů jsou extrémně dráždivé zvuky, které je třeba eliminovat. Řešením tohoto problému může být vhodná akustická izolace, která obnoví klid a pohodu. Jedním z izolačních materiálů, které k tomuto účelu můžeme použít, je zvuk pohlcující vlna. Kromě akustických předností nám poskytne i vrstvu izolace. Zvukově izolační vlna velmi dobře pohlcuje zvuky a zároveň šetří peníze za vytápění.

Vlna pro akustickou izolaci - parametry

Pokud se zajímáte o zvukově izolační minerální vatu, v první řadě je třeba věnovat pozornost koeficientu zvukové pohltivosti. Při výběru materiálů používaných jako akustická izolace je to nesmírně důležitá vlastnost. Má hodnotu od 0 do 1, přičemž 1 je maximální útlum zvuku a 0 je celkový odraz zvuku. Označuje se symbolem αw a jednotlivé výsledky jsou seřazeny do tříd.

  • Třída A - znamená, že materiál má koeficient zvukové pohltivosti od 0,90 do 1,00 αw,
  • Třída B - znamená, že materiál má koeficient zvukové pohltivosti od 0,80 do 0,85 αw,
  • Třída C - znamená, že materiál má koeficient zvukové pohltivosti od 0,60 do 0,75 αw,
  • Třída D - znamená, že materiál má koeficient zvukové pohltivosti od 0,30 do 0,55 αw,
  • Třída E - znamená, že materiál má koeficient zvukové pohltivosti 0,15 až 0,25 αw.

Akustická kamenná vlna má koeficient 0,8 až 1,00, což znamená, že má fenomenální zvukově izolační vlastnosti. Nutno však podotknout, že záleží na jeho tloušťce. Dalším důležitým ukazatelem je izolace vlastní příčky proti zvukům vzduchu, zkráceně Rw. Pamatujte, že tento parametr je stanoven v laboratorních podmínkách.

Zvuková izolace z minerální vlny

Jedním z nejčastěji používaných stavebních materiálů je minerální vlna. Používá se k akustické a tepelné izolaci a k ochraně budovy proti šíření požáru. Dá se rozdělit na dva typy:

  • minerální vlna – vyrábí se převážně z čediče, gabronu, dolomitu nebo vápencového kameniva,
  • skelná vata - vyrobena z křemenného písku a recyklovaných skel.

Oba typy izolačního materiálu vlna, jsou ekologické a vyrobené z přírodních produktů. Hlavní aplikací je tepelná a akustická izolace, protože oba druhy vlny se v tomto ohledu vyznačují vysokými vlastnostmi. Další výhodou je vysoká odolnost kamenné vlny, která je flexibilní a snadno se instaluje. Také se vlivem vlhkosti nesráží a zachovává si svůj tvar a vlastnosti. Navíc je odolný vůči mnoha chemikáliím, takže nereaguje s jinými stavebními materiály.

Produkt byl úspěšně přidán do seznamu přání!
Produkt byl úspěšně přidán k porovnání

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte