Gumové podložky SPAX:

Gumové podložky SPAX se používají pro konstrukce na trámech spočívajících na betonovém podkladu. Nosníky by měly být zvláště chráněny před vlhkostí země. Kámen díky svým kapilárním silám vytahuje vodu z půdy a tlačí ji nahoru. Proto by měla být mezi betonový základ a trám umístěna izolační vrstva. Gumové granulované podložky SPAX navíc tlumí vibrace podlahy a zvyšují tak pohodlí při používání. V nabídce jsou gumové podložky o tloušťce 4 a 8 mm.

SPAX AIR podložky:

Distanční vložky SPAX AIR jsou ventilační vložky, které zabraňují usazování vlhkosti mezi trámem a podlahou. Jejich použití umožňuje rychlý odvod vlhkosti. Voda tekoucí na konstrukce nepřichází do styku s terasovou deskou. Díky rozpěrkám SPAX Air vítr snadno odvádí vlhkost mezi mezerami terasy. Tím se zabrání vzniku chronické vlhkosti a poškození desek. Další výhodou je vzdálenost mezi deskami díky SPAX Air:

- 6,5 mm (pro standardní tloušťku desky 14,5 cm)

- 4,5 mm (pro úzké desky z exotického dřeva nebo vysokého dřeva
faktor vlhkosti).

Interval není pevný, ale může se lišit v závislosti na podmínkách. A tak: když dřevo bobtná na okrajích zadku, mezera mezi deskami se zmenšuje a když zaschne, mezera se zvětší.

Izolační páska pro nosníky SPAX:

SPAX izolační páska pro trámy je páska připevněná k trámu shora (pod deskou). Jakákoli venkovní konstrukce by měla být chráněna proti dešti. Nejúčinnějším a nejekonomičtějším řešením je páska SPAX z lehčené pryže. Páska je samolepicí, což usnadňuje a zkracuje proces montáže.