Dvoustupňový vrták SPAX:

Dvoustupňový vrták SPAX je vrták speciálně navržený inženýry SPAX pro šrouby na terasy SPAX. Jeho použití zajišťuje rovnoměrné usazení šroubu a zabraňuje tvorbě trhlin kolem vyvrtaného otvoru. To prodlužuje životnost terasové desky a výrazně usnadňuje úpravy. Díky speciálnímu druhému stupni vrtačky, určenému pro válcovou hlavu šroubu SPAX, se vyhneme efektu promáčknutí dřeva v místě šroubování. V případě hlubokého důlku dřevo začne hnít nejčastěji kolem otvoru.

POZNÁMKA: Vyšroubování šroubu vyžaduje více síly než jeho dotažení. Šrouby lze zašroubovat bez předvrtání, ale při pokusu o vyšroubování se zlomí.

SPAX vzdálenost kříže:

Distanční vložky SPAX jsou nástrojem, který umožňuje stanovit stejné vzdálenosti mezi deskami. Je třeba vzít v úvahu, že dřevěné desky nejsou vždy stejné, některé mohou být užší, jiné širší. V tomto případě kříže pomáhají napravit nerovnosti.

Nakládací stroj Kaimann PRO SPAX:

Nosítka Kaimann PRO SPAX je nástroj, který při použití společně s distančními kříži umožňuje správné umístění i zdeformovaných desek před jejich upevněním. Díky patentovanému principu páky zvyšuje napínák Kaimann tlak tyče dvanáctkrát. To znamená, že tlak 30 kg na tyč ovlivňuje zakřivení desky jako tlak 360 kg. Čelist připínáčku leží naplocho na desce. Nepoškozuje strukturu dřeva, což je velmi častý vedlejší účinek při používání stahovacích pásů.